Prvních 1000 dní s Aničkou: Nový seriál příspěvků na téma výživy v době těhotenství a raném věku dítěte

24. 3. 2021

Přinášíme zcela nový preventivní seriál příspěvků nutriční terapeutky Jitky Tomešové, která se dlouhodobě angažuje v našem nadačním fondu 1000 dní do života.

Jitka v něm kloubí se odborné znalosti a zkušenosti s osobními postřehy, protože na začátku  roku 2021 porodila krásnou dceru Aničku.

Na co si dát při stravování pozor? Jak šikovně předcházet přejídání nebo naopak podvýživě během těhotenství? Proč dodržovat pitný režim a jaké triky použít, abychom udržovali zdravé tělo i mysl?

Na tyto a mnohé další otázky najdete v našem seriálu odpověď.

Více na Dietka Jitka

Krátce o Mgr. Jitce Tomešové, DIS.

Jídlem a výživou se profesně zabývá již více než 15 let.  Vystudovala  obor dietní sestra a průběžně zvyšovala kvalifikaci během působení na infolince zaměřené na zdravou výživu, roli  nutriční terapeutky v Thomayerově nemocnici, poradenství v ambulanci a následně v samostatné nutriční poradně. Aktuálně pomáhala lidem  v soukromé nutriční poradně FitBee, kde  navázala na ambulantní péči z nemocnice a kde se věnuje především veškeré diagnostice, léčebné výživě dětí a dospělých (onemocnění trávicího traktu, potravinové alergie a intolerance aj.) a úpravám tělesné hmotnosti ve směru plus i minus.

Zároveň již několik let přednáší na Přírodovědecké a 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kde  vystudovala i antropologii, na českých i zahraničních konferencích a průběžně si zvyšuje odbornou kvalifikaci specializačním studiem a certifikovanými kurzy (bazální stimulace, laktační poradenství, Metabolic Balance aj.).

Více o Jitce Tomešové