Program Zdravý start

Správná výživa již v raném věku je důležitá pro zdraví dětí, vždy ale nebývá optimální.

Prokázaný nepřiměřeně vysoký příjem soli u českých dětí, konzumace nevhodných sacharidů a málo pestrá strava mohou být příčinou rapidního nárůstu dětské obezity v posledních letech a s tím souvisejících zdravotních problémů.

Vy, jako dětský lékař máte společně se zdravotní sestrou možnost nastartovat změnu chování rodičů a pozitivně tak ovlivnit celoživotní zdraví dětí. Přihlašte sestru z Vaší ambulance právě nyní. Aktuální termíny kurzů připravujeme.

Přihlásit zde

Komunikace s rodiči není vždy lehká. Současná doba lehko dostupných informací na internetu nebo v médiích častokrát přináší protichůdná tvrzení, která rodiče spíše matou, než jim pomáhají.

Společnost Nutricia proto již v roce 2011 iniciovala vznik komplexního vzdělávacího programu Zdravý start, který je určen pro sestry pediatrických ordinací.

Hlavním cílem programu, sestaveného ve spolupráci s odborníky na výživu dětí a vzdělávání dospělých, je podporovat zdraví dětí prostřednictvím budování správných stravovacích návyků u dětí do tří let. Za tři roky působení programu bylo v České republice vyškoleno celkově 40 % pediatrických sester.

Ve spolupráci s odborníky jsme pro Vás připravili skripta na téma: Výživa dětí – Od zavedení nemléčných příkrmů do konce batolecího věku. Pro rodiče je určena brožura Zdravý start do života.

Skripta Brožura pro rodiče

Projekt Zdravý Start získal ocenění TOP odpovědná firma v roce 2012 (více informací naleznete ZDE) a je zařazen mezi registrované iniciativy platformy EU se zaměřením na výživu, pohyb a zdraví (více informací naleznete ZDE).

Více informací na www.zdravystart.cz