NutriCHEQ

Co je nástroj NutriCHEQ

NutriCHEQ je praktický nástroj pro diagnostiku a řešení nedostatků ve výživě batolat. Právě v batolecím období, mezi 1. a 3. rokem života dítěte, se nacházejí kořeny celoživotních návyků i nejčastějších chyb ve stravování. Tyto zlozvyky mohou mít v budoucnu zásadní vliv pro rozvoj civilizačních onemocnění a tím celkové zdraví v dospělosti.
Spustit dotazník

Jak NutriCHEQ probíhá?

  • Rodič batolete vyplní jednoduchý dotazník online nebo tak může učinit předem nebo přímo v čekárně před návštěvou lékaře.
  • Online aplikace na základě vyplněných odpovědí vyhodnotí možné nedostatky ve stravování batolete. Výsledky online dotazníku NutriCheq mají orientační charakter a doporučujeme je konzultovat s lékařem pro děti a dorost. Při použití tištěné verze pediatr pomocí dotazníku identifikuje rizika spojená s příjmem stravy, její vyvážeností a stravovacími návyky batolete.
  • Lékař poskytne rodičům praktický návod co je třeba změnit a jak to udělat. K tomu má k dispozici set edukačních materiálů, ze kterých vybere tematicky nejvhodnější pro problémy s výživou konkrétního dítě.
  • Při příští návštěvě lékař zkonzultuje s rodiči dodržování doporučení.

Příručky NutriCHEQ pro rodiče
ke stažení

Vyzkoušejte nástroj
NutriCHEQ

Odborná garance projektu