Přinášíme novou infografiku, která přehledně shrnuje základní rady pro rodiče,  jak je u jejich dítěte díky správné výživě během prvních 1000 dnech jeho věku možné preventivně působit proti vzniku některých potravinových alergií. Materiál sestavili odborníci Nadačního fondu 1000 dní do života a je garantován Odbornou společností praktických dětských lékařů ČLS JEP a Společností pro výživu.

(Pokračování textu…)

Přinášíme novou infografiku, která přehledně shrnuje základní rady pro matky, jak se správně stravovat během kojení. Materiál sestavili odborníci Nadačního fondu 1000 dní do života a je garantován Odbornou společností praktických dětských lékařů ČLS JEP a Společností pro výživu.

(Pokračování textu…)

Kojení je ta nejlepší výživa, kterou mohou matky svým dětem dát. Obsahuje všechny nezbytné látky pro růst a pro rozvoj imunitního systému každého dítěte. Podle aktuálního průzkumu mezi praktickými pediatry je v Česku po propuštění z porodnice kojeno v průměru  91% kojenců.

(Pokračování textu…)

Prvních 1000 dní v životě každého z nás, počítáno od početí, je naprosto zásadních pro naše celoživotní zdraví. Pokud během této doby rodiče vyslyší rady pediatrů a dbají na správnou životosprávou dítěte i svou, včetně správné výživy, pak je velká šance, že předejdou mnohým zdravotním problémům. A platí to i naopak, pokud se během této doby něco podcení, již to nedoženeme a může to mít dopady po celý zbytek života.

(Pokračování textu…)

Nadační fond 1000 dní podpořil aktivitu Společnosti pro výživu, v rámci které v roce  2020 zahájila činnost Odborná skupina pro léčebnou a lázeňskou výživu. Tento odborný orgán složený z lékařů a odborníků na výživu se hodlá systematicky zabývat i touto oblastí zdravotní péče, včetně problematiky prevence dětské obezity, a upozorňovat na výhody, které léčba a péče v lázních a léčebnách přináší pro fyzické i duševní zdraví dětské populace.
(Pokračování textu…)

Podívejte se na zajímavý rozhovor s panem doktorem Janem Boženským, primářem dětského oddělení nemocnice Agel Ostrava-Vítkovice. Povídali jsme si  o kojení a správné výživě těhotných a kojících matek, mimo jiné v kontextu prvních 1000 dní života dětí.

(Pokračování textu…)

Přinášíme zcela nový preventivní seriál příspěvků nutriční terapeutky Jitky Tomešové, která se dlouhodobě angažuje v našem nadačním fondu 1000 dní do života.

(Pokračování textu…)

České zdravotnictví navzdory svým strukturálním potížím a omezeným finančním prostředkům podává tento rok v boji s COVID-19 skutečně světový výkon. Opět se tak ukazuje, že i my Češi dokážeme být mezi nejlepšími na světě. Náš nadační fond za to ze srdce děkuje všem lékařkám, lékařům, sestrám a dalšímu zdravotnickému i nezdravotnickému personálu v českých zdravotnických zařízeních a ordinacích.“

prim. MUDr. Jan Boženský, předseda správní rady Nadačního fondu 1000 dní do života

(Pokračování textu…)

 

 

Kojení je tématem, které řeší jak matky, tak i ženy, které těhotenství teprve plánují. Obecně mají české ženy  ke kojení velmi pozitivní vztah, o jeho prospěšnosti je přesvědčeno 98 % prvorodiček a 91 % matek.

(Pokračování textu…)