Aktuality

25. 8. 2021

Jak předcházet alergiím

Přinášíme novou infografiku, která přehledně shrnuje základní rady pro rodiče,  jak je u jejich dítěte díky správné výživě během prvních 1000 dnech jeho věku možné preventivně působit proti vzniku některých potravinových alergií. Materiál sestavili odborníci Nadačního fondu 1000 dní do života a je garantován Odbornou společností praktických dětských lékařů ČLS JEP a Společností pro výživu.

3. 8. 2021

Jak se stravovat během kojení

Přinášíme novou infografiku, která přehledně shrnuje základní rady pro matky, jak se správně stravovat během kojení. Materiál sestavili odborníci Nadačního fondu 1000 dní do života a je garantován Odbornou společností praktických dětských lékařů ČLS JEP a Společností pro výživu.

2. 8. 2021

Reprezentativní průzkum mezi pediatry: v Česku je ve věku 6 měsíců v průměru kojeno více než 60 % dětí

Kojení je ta nejlepší výživa, kterou mohou matky svým dětem dát. Obsahuje všechny nezbytné látky pro růst a pro rozvoj imunitního systému každého dítěte. Podle aktuálního průzkumu mezi praktickými pediatry je v Česku po propuštění z porodnice kojeno v průměru  91% kojenců.

8. 6. 2021

Video o důležitosti prvních 1000 dní

Prvních 1000 dní v životě každého z nás, počítáno od početí, je naprosto zásadních pro naše celoživotní zdraví. Pokud během této doby rodiče vyslyší rady pediatrů a dbají na správnou životosprávou dítěte i svou, včetně správné výživy, pak je velká šance, že předejdou mnohým zdravotním problémům. A platí to i naopak, pokud se během této doby něco podcení, již to nedoženeme a může to mít dopady po celý zbytek života.

29. 5. 2021

Léčebná a lázeňská péče pro děti

Nadační fond 1000 dní podpořil aktivitu Společnosti pro výživu, v rámci které v roce  2020 zahájila činnost Odborná skupina pro léčebnou a lázeňskou výživu. Tento odborný orgán složený z lékařů a odborníků na výživu se hodlá systematicky zabývat i touto oblastí zdravotní péče, včetně problematiky prevence dětské obezity, a upozorňovat na výhody, které léčba a péče v lázních a léčebnách přináší pro fyzické i duševní zdraví dětské populace.

23. 5. 2021

Rozhovor s primářem Janem Boženským o výživě kojenců

Podívejte se na zajímavý rozhovor s panem doktorem Janem Boženským, primářem dětského oddělení nemocnice Agel Ostrava-Vítkovice. Povídali jsme si  o kojení a správné výživě těhotných a kojících matek, mimo jiné v kontextu prvních 1000 dní života dětí.

24. 3. 2021

Prvních 1000 dní s Aničkou: Nový seriál příspěvků na téma výživy v době těhotenství a raném věku dítěte

Přinášíme zcela nový preventivní seriál příspěvků nutriční terapeutky Jitky Tomešové, která se dlouhodobě angažuje v našem nadačním fondu 1000 dní do života.

31. 1. 2021

Poděkování všem lékařům a zdravotníkům a výsledky vánoční ankety ke stravování

České zdravotnictví navzdory svým strukturálním potížím a omezeným finančním prostředkům podává tento rok v boji s COVID-19 skutečně světový výkon. Opět se tak ukazuje, že i my Češi dokážeme být mezi nejlepšími na světě. Náš nadační fond za to ze srdce děkuje všem lékařkám, lékařům, sestrám a dalšímu zdravotnickému i nezdravotnickému personálu v českých zdravotnických zařízeních a ordinacích.“

prim. MUDr. Jan Boženský, předseda správní rady Nadačního fondu 1000 dní do života

12. 12. 2020

Přejeme vše dobré do nového roku 2021

 

 

31. 7. 2020

České ženy chápou význam kojení. Pokud nekojí, může za to podle nich zejména nedostatek mléka

Kojení je tématem, které řeší jak matky, tak i ženy, které těhotenství teprve plánují. Obecně mají české ženy  ke kojení velmi pozitivní vztah, o jeho prospěšnosti je přesvědčeno 98 % prvorodiček a 91 % matek.